KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16873123
nr 1687 3123
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
"Fångst". Signerad, blandteknik, bladets mått: 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 ca
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 mars 2025
kl 20:44:58
16/3 18:42:25